PODPORUJÚ NÁS
International Visegrad Fund
Central Europen Foundation
Centrum súčasného umenia
Ministerstvo kultúry SR
Rada vlády SR pre prevenciu kriminality
Program cezhraničnej spolupráce PL-SK 2007-2013
Program cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013

 

(c) 2007
Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín

GPS: 49° 12' 44,778" N
19° 17' 19,910" E

mail: osvetadk@osvetadk.sk
tel,fax: ++421 43 5864928
tel: ++421 43 5864978

V našom stredisku Vás radi privítame od pondelku do piatku v čase 7.30 - 15.30 hod.

Zriaďovateľom Oravského kultúrneho strediska je Žilinský samosprávny kraj

 

TOPlist

prihlásenie

 
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA
Divadelné Vianoce
Kultúrny dom Babín
11. 12. 2019
Klub oravských výtvarníkov
Základná umelecká škola I. Ballu v Dolnom Kubíne
12. 12. 2019
Kruh priateľov slovenskej kultúry
Slovenský dom v Podvlku
13. 12. 2019
30. Oravské Vianoce
Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
15. 12. 2019
Vianočný jarmok ľudových remesiel
Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
15. 12. 2019 - 16. 12. 2019
Klub oravských výtvarníkov
Základná umelecká škola I. Ballu v Dolnom Kubíne
19. 12. 2019
Kruh priateľov slovenskej kultúry
Slovenský dom v Podvlku
20. 12. 2019
Vianočná pohľadnica 2019
Bratislavský hrad – Západná terasa, Bratislava
1. 12. 2019 - 21. 12. 2019
Vianočná pohľadnica 2019
Gminny Ośrodek Kultury PROMYK, Bystra, Poľsko
6. 12. 2019 - 6. 1. 2020
Vianočná pohľadnica 2019
Stredisko pre kultúru – Divadelná sieň, Stará Pazova, Srbsko
18. 12. 2019 - 17. 1. 2020
 
OZNAMY A AKTUALITY
Vianočná pohľadnica 2019
25. nov 2019 | 15:23:01
Vianočná pohľadnica 2019
25. nov 2019 | 15:18:01
Vidiečanova Habovka
20. nov 2019 | 09:21:07
November 89
14. nov 2019 | 07:30:15
Vidiečanova Habovka
6. nov 2019 | 12:29:49
 
SÚŤAŽE
 
 

 

 

folklór

Gajdovačka 2019

13. 9. 2019 - 15. 9. 2019

Oravská Polhora

 

13. – 15. 9. 2019 – Oravská Polhora

        Gajdovačka 2019

20. ročník medzinárodného gajdošského festivalu a 19. medzinárodná súťaž mladých gajdošov.

Usporiadatelia: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Obec Oravská Polhora, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, Obec Sihelné

 

pondelok – piatok - 9. – 13. 9. 2019

 

                               základné školy a kultúrne domy na Slovensku a v Poľsku

                               GAJDOŠSKÁ VANDROVKA

výchovné koncerty o gajdošskej kultúre pre deti a pozvánka na festival, účinkujú dohodnutí gajdoši, rozpis koncertov zabezpečí OKS

 

piatok – 13. 9. 2019

 

17.00                                    TAK SPIEVALA MOJA BABKA –súťaž detí v speve ľudových piesní, realizovaná  na počesť speváčky Anny Rusnákovej

18.30                                     OTVORENIE VÝSTAV a prezentácia publikácie

18.30 – 19.00      vyhodnotenie súťaže

19.00                     vyhlásenie výsledkov súťaže Tak spievala moja babka

penzión Hrubjak

19.30                     STRETNUTIE PO ROKOCH – voľné stretnutie a koncert gajdošov

od 20.00               večera – penzión Hrubjak 

                              

sobota - 14. 9. 2019

 

od 9.00                                 raňajky – kultúrny dom

Presun autobusom na Colnicu

Oravská Polhora – Colnica – Gajdošská izba

10.00          MALÁ ŠKOLA HRY NA GAJDY – workshop pre gajdošov – Roberto Corona, Sardínia - launeddas

Presun autobusom do kultúrneho domu

12.00                     SPOLOČNÁ FOTOGRAFIA -  nutná účasť v krojoch – kultúrny dom

od 12.30               obed – kultúrny dom

13.30, 16.00         odchody autobusov s účastníkmi na koncerty od KD 13.30 – Zuberec, 16.00 SIhelné

Oravská Polhora

od 13.30               GAJDOŠSKÝM CHOTÁROM – turistický výlet

                               Múzeum oravskej dediny Zuberec

15.00                     S GAJDOVAČKOU V SKANZENE – koncert gajdošov, vedie M. Rusko, za OKS I. Haplová

                               Kultúrny dom Sihelné

17.00                                    S GAJDOVAČKOU V SIHELNOM – koncert gajdošov, vedie D. Daloš, za OKS M. Janotíková

                               sála Kultúrneho domu v Oravskej Polhore

18.00                                    O Zboroňovu nôtu - 19. medzinárodná súťaž mladých gajdošov

od 19.00               večera – kultúrny dom

19.00 – 20.00      zasadačka OcÚ v Oravskej Polhore

                               Stretnutie poroty a vyhodnotenie

                                               Kultúrny dom v Oravskej Polhore

20.00                     VTEDY A TERAZ – večerný program jubilejného ročníka

21.30                     ŠKOLA TANCA PRI GAJDÁCH a gajdošská zábava s FS Ponitran z Nitry  a FSk Bažalička z Plachtiniec-Príbeliec

                  

nedeľa - 15. 9. 2019od 8.00     – penzión Hrubja

 

od 8.00                                  raňajky – kultúrny dom

                               cintorín v Oravskej Polhore

9.00                       POCTA ZOSNULÝM POLHORSKÝM GAJDOŠOM A SPRIEVOD GAJDOŠOV

                               cintorín v Sihelnom

9.00                       POCTA ZOSNULÝM SIHELSKÝM GAJDOŠOM na cintoríne v Sihelnom   

cintorín v Rabči

9.30                       POCTA ZOSNULÝM SIHELSKÝM GAJDOŠOM na cintoríne v Rabči (Mačinec)

 

rímsko-katolícky kostol Oravská Polhora

10.00                     SVäTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV TRADÍCIÍ

                               Kultúrny dom v Oravskej Polhore

11.30                     STRETNUTIE S POROTOU A VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV SÚŤAŽE O ZBOROŇOVU NôTU

od 12.30                               obed – kultúrny dom

13.00                                     GALAPROGRAM – záverečný program festivalu a hostí